چهارشنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک

اولین مجمع سلامت شهرستان قرچک برگزار شد

در تاریخ 11/7/97 اولین مجمع سلامت شهرستان قرچک با حضور فرماندار شهرستان،معاون اجتماعی دانشگاه ،مدیر شبکه بهداشت و درمان و روسای ادارات شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر نورالهی ضمن خیر مقدم به مدعوین اظهار کرد:سلامت یک هدف اجتماعی است و از جمله اولویت های مهم کشور است و برای ارتقاء سلامت همه ی عوامل اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی ،سیاسی و زیست محیطی در دستیابی به هدف ارتقاء سلامتی موثر است.

وی تاکید کرد: هدف از تشکیل مجمع سلامت این است که همه ی ارگانها،سازمانهای مردم نهاد و همه ی افراد جامعه  برای دستیابی به سلامت جامعه باید همدل و همراه باشند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان افزود:در راه رسیدن به جامعه ی سالم نیازمند مشارکت همگانی برای تامین،حفظ و ارتقاء سلامت جامعه می باشیم.

در ادامه فرماندار شهرستان قرچک که رئیس مجمع سلامت شهرستان می باشد سخنرانی کرد.

فرماندار قرچک گفت:قرچک تراکم بالای جمعیت و سرانه بهداشتی متوسط رو به پایین است، البته صرفا راه اندازی این مجمع کافی نیست و باید در عمل همه پای کار بیاییم، از این مجامع در کشور زیاد است، اما انتظار داریم، که عملکرد این مجمع به نحو احسن باشد و مردم از برکات این مجمع برخوردار شوند.

وی با بیان این که همواره پیشگیری بهتر از درمان است، همه دستگاه های اداری و مردمی، به ویژه دستگاه هایی که در حوزه درمان، بهداشت و پیشگیری فعال هستند، باید همکاری و همیاری کنند، در این بین سمن ها نیز می بایست حضور جدی داشته باشند.

وی هدف از راه اندازی مجمع سلامت در شهرستان ها را ایجاد مشارکت مردم در امر سلامت به صورت عملیاتی تر و سازمان یافته تر دانست و افزود: البته وزارت بهداشت، یکی از موفق ترین وزارتخانه ها در حوزه های پیشگیری و درمان است، که علی رغم همه تحریم ها و مشکلات سرمایه گذاری خوبی مشاهده می شود، در قرچک نیز با راه اندازی بیمارستان امیدواریم شاهد ارتقا بهداشت و درمان باشیم.

دکتر خدادوست معاون اجتماعی دانشگاه در این همایش اظهار کرد: سلامت از نظر سازمان بهداشت جهانی را تعریف و تکمیل آن توسط مذاهب دیگر که تعریف سلامت در دین اسلام بسیار کامل تر و جامع تر  و اینکه بعد معنوی به بعد سلامت افزوده شده است.

دکتر خدادوست گفت: شایعترین علت مرگ، بیماری های غیر واگیر است و ساده ترین راه برای رفع آن اصلاح سبک زندگی می باشد.

دکتر خدادوست گفت:همه ی ادارات،سازمانهای مردم نهاد،همه ی آحاد جامعه برای رسیدن به سلامت باید همراه و همگام باشندواینکه ما باید از کانون سلامت محله برای رسیدن به هدف مجمع سلامت شروع و استفاده کنیم.

در ادامه این همایش بیانیه مجمع سلامت قرائت شد.

در پایان این مراسم از خیرین سلامت شهرستان تقدیر شد.